خرید اینترنتی آموزش سرمه دوزی و ربان دوزی

این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه ربان و سرمه دوزی استفاده شده

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود و یا آموزش شخصی بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری و ایجاد کسب و کار زود بازده سرمه و ربان دوزی است.

خرید اینترنتی آموزش سرمه دوزی و ربان دوزی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید اینترنتی

          شماره مجوز:  ۱۳۳/۵۹۰۳-۶

با این مجموعه استثنایی همه را با سرمه وربان دوزی های خود شگفت زده خواهید کرد

انواع سرمه شامل:

  • سرمه ساده (جهت دور دوزي)

انواع سرمه دوزي و مراحل دوخت سرمه دوزي

سرمه تراش (جهت تو دوزي)

مرواريد بندي چك

دوك نخ موج يا ممتاز و سوزن سرمه و مرواريد

ترمه چاپ زده (واسمه شده)

كارگاه يا چارچوب (ساده يا سنتي)

مراحل دوخت سرمه دوزي:

1.     رو دوزي
2.     دور دوزي
3.     تو دوزي
4.     زيور دوزي
 

1.     رو دوزي: در اين مرحله روي طرح اصلي يعني آن چه به عنوان طرح چاپ شده روي ترمه است را(همان نقش هاي سفيد رنگ)  با نخ كوك مي دوزيم تا زير كار محكم شود و چاپ به مرور اگر كم رنگ شد مشكلي ايجاد نشود و با اين كار چاپ ماندگار و قابل دوختن در دراز مدت شود.

2.     دور دوزي: روي طرح رو دوزي شده را مطابق تصوير با سرمه هايي از قبل چيده شده به حالت مارپيچ مي دوزيم، لازم به ذكر است كه دوخت دور دوزي ممكن است به حالت زنار (صاف صاف) هم دوخته شود كه به آن دوخت سنتي مي گوييم.

    

3.     تودوزي: كه خود شامل الف- پردوزي ب-توپردوزي ج-مرواريد دوزي كه به خود مرواريد دوزي هم به نوعي هم شامل توپردوزي مي شود.

الف.      پردوزي: در اين مرحله بين خطوط نقش، به جز گل و برگ را با همان حالت اريب  دوردوزي و يا صاف دوزي (با سرمه تراش )مي دوزيم. در اين مرحله  معمولا دوخت بدون برجستگي و بي پنبه دوخته مي شود.

ب.     توپردوزي: دوخت در اين مرحله با پنبه يا پيله به صورت برجسته  دوخته مي شود مطابق تصوير  پنبه را گلوله كرده و روي آن را با نخ كوك بست مي زنيم سپس اين بار سرمه تراش (سرمه تو دوزي) را با اندازه قطر دوختگاه مورد نظر چيده و روي پنبه، كنار هم پر مي كنيم كه اين مرحله بيشتر جهت توپر دوزي گل ها و برگ ها استفاده مي شود (تصوير 7) و براي توپر دوزي وسط گل ها بيشتر از مرواريد مانند دستور بالا  دوخته مي شود. دوخت ها در اين مرحله معمولا براي برگ ها جناقي يا ساده است.

  

  

4.     زيور دوزي: كه همان دوخت تزييني است، كه خود شامل دوخت هاي زرك دوزي، جنق دوزي، جرقه دوزي، جودانه، چشم خروسي و چند نوع دوخت ديگر سليقه اي مي باشد كه مراحل دوخت زرك دوزي در تصوير زير سمت راست، مراحل دوخت جرقه دوزي در تصوير زير   و چشم خروسي در تصوير  زير سمت چپ نشان داده شده است.

  


منبع: http://isfahantermeh.com

برچسب‌ها: ،


۰۷:۱۶:۰۹ | نويسنده : سرمه دوزي| بازدید: | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :